2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

E. Šimkūnaitė. „Nėra žolynų negydančių“

Rugsėjo 11 d., artėjant Eugenijos vardadieniui, vilniečiai rinkosi pagerbti neužmirštamos žolynų žinovės, unikalios asmenybės lazdynietės habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės atminimo.

Vieta jau tampa tradicine. Tai Eugenijos Šimkūnaitės skveras Lazdynuose, kur jos garbei 2013 m. rugsėjo 13 d. atidengtas atminimo akmuo ir pasodinta 12 vyšnaičių. Šventės pradžią paskelbė garsiai nuaidėjusios triūbos, surinkusios būrin etnologus, botanikus, medikus, menininkus – visus kas pažinojo ar prisiminti norėjo garsiąją visų gamtos paslapčių permanytoją Eugeniją Šimkūnaitę.

Seimo narys Algis Strelčiūnas visus pasveikino, prisiminė garsiosios lazdynietės gyvenimo išmintį ir pomėgį bendrauti ir linkėjo visiems, kad šis skveras būtų mėgiama lazdyniečių susibūrimo vieta, kad čia vyktų daugiau renginių. Susirinkusieji turėjo galimybės išgirsti įdomių pasakojimų apie augalų naudą ir galią, skanauti kvapnios pagal Eugenijos Šimkūnaitės receptus pagamintos arbatos, klausytis Rimo Klimo ir Irenos Bražėnaitės, ansamblio „Tiklė“ dainų, dalyvauti viktorinose ir gauti prizų. Eugenijos ir Eugenijai varduvių išvakarėse buvo pasveikinti ir gavo dovanų, o fotografai vos spėjo suktis fotografuodami visus norinčius prie skulptoriaus Jono Gencevičiaus saulutėmis iškalto akmens.

Renginio afiša

Nuotraukos Gitanos Kepalaitės

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo informacija

Šermukšnis