2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Eugenijos Šimkūnaitės atminimui pasodinto vyšnių sodelio žydėjimo šventė Tauragnuose

Š. m. gegužės 9 d. Tauragnuose (Utenos raj.) vyko Eugenijos Šimkūnaitės atminimui pasodinto vyšnių sodelio žydėjimo šventė ir bendruomenės įkūrimo sukakties minėjimas . Šventėje dalyvavo fondo valdybos pirmininkė Birutė Karnickienė, prezidentas Romas Pakalnis, fondo bičiuliai Živilė Lazdauskaitė ir Juozas Karnickas. Tauragnų kultūros centro salė buvo pilnutėlė – tai liudija vietos bendruomenę esant aktyvią ir žingeidžią vertingiems renginiams. Visiems buvo smagu klausytis uteniškių meno kolektyvų, girdėti savą šnektą, džiaugtis vietos bendruomenės įkūrimo sukaktimi ir jos branda.

Toliau šventė tęsėsi pačiame Gesės sodelyje, kur auga daugiau kaip 100 vyšnelių. Buvo tik pati žydėjimo  pradžia, tad įspūdžiui sustiprinti vyšneles papuošėme kaspinėliais ir fotografavomės.

Ir buvom pavaišinti sveiko grūdo blynais, Tauragnuose vadinamais „razavais“, kuriuos čia pat prie sodelio kepė  tauragniškės moterys. Kepė daug ir greit – visiems užteko ir tikrai buvo skanu, ir per pirštus varvėjo. Apetitą žadino po medžiais susirinkę dainuojantys ansambliečiai, skaisti saulė ir geros naujienos – mat buvusioje Eugenijos Šimkūnaitės mokykloje (dabar Utenos Krašuonos progimnazijos skyrius) gausėja mokinukų.

Daugiau nuotraukų galite pasižiūrėti Tauragnai.eu

Šermukšnis