2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS GIMTADIENIUI – NAUJOS INICIATYVOS

2023 m. kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną – paminėjom  103-iąsias Eugenijos Šimkūnaitės gimimo metines.

Ta proga Utenos kolegijos studentė, Eugenijos  Šimkūnaitės vardo stipendininkė Ugnė Šinkūnaitė kolegijos bendruomenę, fondo narius ir kitus svečius pakvietė į virtualią kelionę įžymios vaistininkės, liaudies medicinos tyrinėtojos, visų  laikų garsiausios tauragniškės takais.

Ugninis stipendininkės vardas ir tik vienos raidės skirtumas pavardėje magiškai lėmė nuoširdų ir kūrybišką polėkį populiarinant Eugenijos Šimkūnaitės asmenybę, pristatant kultūrinį bei mokslinį palikimą. Ugnė pagal savo sumanymą jau aplankė Utenos rajono gimnazijų moksleivius, jiems papasakojo apie neeilinę asmenybę, nuveiktus darbus, pristatė maršrutą ,,Eugenijos Šimkūnaitės atminimo takais”.

Metų bėgyje numatyta moksleivius sukviesti į protmūšį, kurio laimėtojai turės galimybę vykti maršrutu ir gyvai pamatyti objektus ir vietas gimtuosiuose Tauragnuose, Utenoje, Kaune, Vilniuje bei kitur. Maršrutu numatyta pasidalinti per Utenos turizmo ir informacijos centrą, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę susipažinti su tautos žiniuonės, kaip dažnai vadinama Eugenija Šimkūnaitė,  palikimu.

Ugnė džiaugėsi galinti prisijungti prie prasmingos veiklos ir garsinti įžymios kraštietės darbus.

Kviečiame susipažinti su Ugnės Šinkūnaitės sudarytu maršrutu ,,Eugenijos Šimkūnaitės atminimo takais”

Šermukšnis