2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Eugenijos Šimkūnaitės metų pradžia pažymėta jos tėviškėje, Tauragnuose

2020-ųjų metų sausio ketvirtoji ilgam įsimins Tauragnų miestelio (Utenos raj.) žmonėms. Taip jau gražiai sutapo, kad tądien buvo iškelta Lietuvos mažosios kultūros sostinės vėliava ir paminėta Eugenijos Šimkūnaitės metų pradžia.
Šių svarbių įvykių minėjimą mūsų fondo atstovai pradėjo aplankydami Eugenijos Šimkūnaitės kapą. Padėjome gėlių, uždegėme žvakelę, fondo prezidentas dr. Romas Pakalnis, kaip visada, apkarpė vyšnelės šakas, kad gražiau žydėtų pavasarį.

Iškilmių dalyvių susirinko kaip niekad gausiai, kaip sakoma, salė lūžo. Bendruomenės pirmininkė Danguolė Trimonienė ir seniūnas Alvydas Danauskas iškilmingai skelbė renginio pradžią, sveikino ir džiaugėsi Tauragnams tapus kultūros sostine, tegu ir mažąja. Juk visi dideli dalykai išauga iš mažų, o auginti tauragniškai tikrai moka…
Po nuotaikingo solisto Liudo Mikalausko koncerto buvo susitelkta į Eugenijos Šimkūnaitės metų pradžią, pristatytas jubiliejinis, jau dešimtas, Eugenijos Šimkūnaitės metų kalendorius, šįkart skirtas pagrindinei Jos veiklos sričiai – vaistiniams augalams.

Dėkojame p. Dariui Šinkūnui ir Ignui Vaškeliui, parėmusiems šio kalendoriaus leidybą.
Dviguba šventė Tauragnuose tik prasidėjo, laukia daug įdomių akimirkų, susitikimų, renginių visus metus.
Būkite sveiki, ateikite, dalyvaukite, džiaukitės.
Dėkojame organizatoriams už šią įsimintiną šventę.
Nuotraukos – Lensės Jankeliūnienės

Šermukšnis