2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Fondas aplankė atnaujintą M. Mažvydo biblioteką

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo nariai gruodžio 13-osios vakarą pasitiko po rekonstrukcijos duris atvėrusioje  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Fondo nariai prisiminė, kad šviesios atminties daktarė E. Šimkūnaitė labai vertino rašytinį žodį, o ir pati yra išleidusi daugybę straipsnių bei knygų (rasite čia). Visos jos, ir dar kelios išleistos po Žiniuonės mirties,  eksponuojamos jos atminimui įkurtame fonde Lazdynuose (Erfurto g. 4-42, Vilnius), ten išlikusi ir turtinga daktarės biblioteka.

Minint daktarės rašytinį palikimą, aplankytas atnaujintas ir išplėstas didžiausios Lietuvoje nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos pagrindinis pastatas. Pažintinėje kelionėje fondo narius painiais pastato koridoriais ir salėmis lydėjo bibliotekos darbuotoja – gidė, kuriai esame dėkingi už kantrybę.

Klausantis įdomių ir netikėtų gidės pasakojimų apie bibliotekos istoriją ir dabartį, ne vienam kilo pasididžiavimo jausmas. Bibliotekoje grindys išklotos tviskančiu ąžuoliniu parketu, o koridoriai dar kvepia dažais. Salės apstatytos moderniais baldais, jų gausybė skirta įvairiems užsiėmimams: kūrybinėms dirbtuvėms, koncertams, vaikų ir moksleivių laisvalaikio užsiėmimams. Įkurta atskira erdvė parodoms, vaizdo instaliacijoms, kinui, edukaciniams renginiams. Daugybė renginių – visiškai nemokami.

Bibliotekoje puoselėjamas retų knygų ir rankraščių skyrius. Čia saugomi seni, reti ir unikalūs leidiniai bei rankraščiai, priklausantys vertingiausiam ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio mokslo, kultūros paveldui. Biblioteka didžiuojasi unikalia pergamentų kolekcija, retų knygų ir rankraščių skaitykla. Yra galimybė išklausyti vinilinių plokštelių įrašų, seniai likusių tik prisiminimuose.

Erdvės pritaikytos ir mokinių užklasinei veiklai, čia jie gali konstruoti ir įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus, yra erdvė skirta ir naujam jūsų daiktų pritaikymui. Čia seni telefonai ir baldai tampa ypatingomis interjero detalėmis.

Po rekonstrukcijos bibliotekoje atsirado 400 individualių darbo vietų ir daugiau inovacinių erdvių, skirtų netradiciniams projektams, bendravimui ir kūrybai.

Beveik dviejų valandų ekskursija neprailgo nė vienam fondo darbuotojui. Pasigrožėję turbūt stilingiausia ir didžiausia šalies biblioteka, visi išsibarstė po snieguotas kalėdines Vilniaus gatves, puoselėdami mintis E. Šimkūnaitės garbei organizuojamus renginius rengti būtent šiose novatoriškose erdvėse.

Šermukšnis