2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

2021 m. jau tradiciškai Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru dalyvauja respublikiniame projekte “Sveikata visus metus”.

Jo metu visos Lietuvos ikimokyklinio, mokyklinio ugdymo įstaigos ir įvairios vaikų bei jaunimo organizacijos dalyvauja kas mėnesį skelbiamuose iššūkiuose, kuriuos vykdant atliekamos įvairiausios užduotys susiję su sveika gyvensena, gamtos-žmogaus pažinimu, naujų žinių bei įgūdžių paieškomis. Fondas kuruoja birželio mėnesio iššūkį, kuris tradiciškai skiriamas habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės atminimui ir šiais metais vadinosi “Eugenijos Šimkūnaitės lobių beieškant”.

Nustebino labai didelis susidomėjimas bei dalyvavusių kolektyvų skaičius, nors birželio mėnuo yra paskutinis mokslo metuose ir atlikti bendrus darbus nėra labai paprasta. Tačiau pandemijos aplinkoje tai suvaidino teigiamą rolę, nes pagaliau vaikai, jų mokytojai, vadovai, tėveliai galėjo susiburti kartu, eiti vaistažolių pažinimo keliu ieškodami Eugenijos Šimkūnaitės lobių, išsakyti bei įgyvendinti savo idėjas, pasidalinti patirtimi bei prasmingai praleisti pirmąjį vasaros ir paskutinį mokslo metų mėnesį. Labai šauniai pasirodė ikimokyklinių įstaigų kolektyvai – džiaugiamės ir dėkojame lopšelių darželių auklėtojoms bei vadovams, kurie mažiesiems skleidžia žinias apie vaistažoles, jų savybes, naudą, įtraukdami ir vaikų tėvelius, ir darželių kolektyvus. Gera buvo pristatymuose matyti, kad Lietuvoje yra ir darželių, ir mokyklų savo teritorijoje auginančių vaistinius augalus bei rengiančius pastovias edukacines veiklas bendruomenei. Taip visi prisidedame prie žmogaus ir gamtos harmonijos, gamtos išteklių saugojimo, panaudojimo, tradicinės medicinos paveldo išlaikymo, sveikatinimo natūraliomis priemonėmis skleidimo, ir daug kitų šviesių bei mokslu pagrįstų idėjų.

Tikimės ir kitais metais ne menkesnio susidomėjimo projektu, dar įdomesnių Eugenijos Šimkūnaitės mėnesio iššūkio išpildymų bei jų pristatymų. Ir linkime sveikatos visus metus!

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas kasmet apdovanoja įdomiausiai atliktus ir pristatytus darbus. Šįmet mums labai šiltą įspūdį paliko Vilniaus vaikų lopšelio-darželio „Jurginėlis“ darbelis, kurį pamatę apsidžiaugsite ir jūs.

Apie kitus 2021 m. apdovanotus  kolektyvus (jų net 10) skaitykite čia:  

https://www.ssus.lt/lt/sveikatos_ugdymo_naujienos/618/

Nuotrauka iš lopšelio-darželio “Jurginėlis” pristatymo.

Šermukšnis