2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės memorialinės ekspozicijos aplankymas

Habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės memorialinę ekspoziciją 2020 m. vasario 20 d. aplankė Vilniaus ,,Atžalėlės” lopšelio darželio ,,Meškiukų” grupės ugdytiniai ir jų ikimokyklinio ugdymo vyresniosios mokytojos Eglė Jasinskienė ir Alvyda Žliobienė bei mokytojų padėjėja Solveiga Chorošejienė.
Jaunieji lankytojai nuoširdžiai dėkojo doc. Živilei Lazdauskaitei už įdomią edukacinę valandėlę, išsamų pasakojimą apie vaistažolininkės, mokslininkės Eugenijos Šimkūnaitės gyvenimą ir veiklą. Supažino su Jubiliejiniu kalendoriumi, skirtu Eugenijos Šimkūnaitės gimimo 100-mečiui. Noriai atsakinėjo į užduotus klausimus apie lietuviškas vaistažoles, kurias ruošiasi sodinti, auginti ant palangės darželyje. Susipažino su rašomąja mašinėle, kuria garsioji vaistininkė parašė daugiau kaip 700 straipsnių, pabandė rašyti kaip Ji –- vienu pirštu. Mažųjų lankytojų nuostabą sukėlė mikroskopas – kaip galėjo per jį matyti vaistažoles…
Vaišinosi fondo administratorės Vlados Aleksandravičienės paruošta kvapnia čiobrelių arbata (tokia kaip mamos namuose ruošia) ir pyragėliais.
Aplankė Eugenijos Šimkūnaitės, ilgai gyvenusios Lazdynuose, atminimui skirtą paminklinį akmenį, linksmai pabėgiojo aplink jį ir parke.
Nuostabios akimirkos užfiksuotos Lensės Jankeliūnienės nuotraukose.

Šermukšnis