2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Išskirtinio leidinio "Žiniuonės kišenė" pristatymas Kaune

Birželio 15 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas Eugenijai Šimkūnaitei skirtas naujas, išskirtinai įdomaus dizaino leidinys „Žiniuonės kišenė“. Jį sudarė ir leidyba rūpinosi talentinga menotyrininkė Rimantė Tamoliūnienė. Leidinį iliustravo jauna dizainerė Aurėja Jucevičiūtė, nuostabiai taikliai perteikusi žolynų spalvas. Regis, vartai lapus ir lyg po pievą brendi…

Daugialypė Eugenijos Šimkūnaitės asmenybė įkvėpė Rimantę Tamoliūnienę parengti nestandartinį leidinį. Garsiosios žiniuonės drabužių kišenės niekada nebuvo tuščios; jose nuolat buvo visokio „turto“: nuo receptų ir augalų sėklų iki virvagalių ir kitų smulkmenų.  Taigi ir leidinys  turi „kišenes“. Knygoje, kaip ir žolininkės kišenėje, taip pat visko po truputį. Be vaistažolininkystės tradicijų Lietuvoje apžvalgos, svarbesnių daktarės biografijos faktų, nuotraukų, patarimų, čia esama ir gražia aukštaitiška tarme pačios E. Šimkūnaitės parašytų pasakų apie medžius. 

Renginyje pasakota  knygos sudarymo istorija, skanauta raudonėlio, pelynų, ramunėlių arbatos, klausytasi sutartinių giedotojų grupės „Mėta“.

Regina Vaišvilienė iš Lietuvos medicinos bibliotekos supažindino su nauju Eugenijai Šimkūnaitei skirtu ekslibrisų katalogu, pasakojo, kaip jis atrado skaitytoją, pateikė įdomių faktų iš ekslibrisų kūrimo proceso.

Leidinys „Žiniuonės kišenė” dar bus pristatomas Vilniuje, Adomo Mickevičiaus bibliotekoje birželio 21 d. ir Utenoje, A. ir M. Miškinių bibliotekoje – birželio 22 d.

Nuotraukos Jono Danausko ir Inetos Daunytės.

Šermukšnis