2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI

Kairėnų botanikos sode bus galima prisėsti ant habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės suoliuko

Rugpjūčio mėnesį Vilniuje, Kairėnuose, Vilniaus universiteto botanikos sodo teritorijoje bus atidengtas paminklinis suoliukas, skirtas habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės atminimui.

Ant UAB „Aiža“ pagaminto suoliuko pritvirtintoje lentelėje parašyta: „Habil. dr. Eugenija Šimkūnaitė – įžymi XX a. vaistinių augalų propaguotoja ir tyrinėtoja, liaudies medicinos žinovė“. Ant šio paprasto, iš lietuviškos medienos pagaminto suoliuko galės prisėsti ir įsiamžinti kiekvienas praeivis ar Botanikos sodo lankytojas. Suoliukas pastatytas Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo lėšomis. Fondo Valdybos pirmininkė Birutė Karnickienė sako, kad suoliukas simbolizuoja Eugenijos Šimūnaitės meilę Tėviškei, filosofinį požiūrį į augmeniją ir vaistažoles, kūrybinį kelią ir gamtos svarbą jos gyvenime.

„Idėja būtent taip įamžinti Eugenijos Šimkūnaitės atminimą (pasisėdėjimus ir pamąstymus ant suoliuko) kilo Lietuvos Žiniuonės bičiuliams, draugams ir bendraminčiams. Net keletas žmonių vienu metu ėmė siūlyti, kad tai galėtų būti suoliukas, ant kurio prisėdęs kiekvienas prisimintų ir pagalvotų apie žymiąją vaistažolininkę, jos kilnius darbus. Beliko surasti tinkamą vietą šiai idėjai realizuoti. Botanikos sodas yra populiari, vilniečių bei miesto svečių gausiai lankoma vieta. Sodo lankytojai čia randa ramybę ir poilsį, gaivaus oro gurkšnį, malonių įspūdžių, o kartu sužino daug naujo apie augalų pasaulį, sodą ir sodininkystę. Manome, kad atokvėpio valandėlė ant Eugenijos Šimkūnaitės suoliuko įkvėps žmones gerbti, saugoti, mylėti bei puoselėti mus supančią aplinką, kurią taip mylėjo Daktarė“, – akcentavo Birutė Karnickienė.

Prie suoliuko pastatymo organizacine veikla prisidėjo Vilniaus universiteto botanikos sodas, kurio teritorijoje jau yra arti šešiasdešimties lankytojų padovanotų suoliukų. Jų atramose pritvirtintos lentelės byloja apie suoliukų atsiradimo istorijas.

Eugenijos Šimkūnaitės paramos ir labdaros fondas tikisi, kad paminklininis suolelis, skirtas Lietuvos Žiniuonei, prasmingai papildys jau esamą suolelių alėją ir taps traukos centru žmonėms Ją pažinojusiems, kviesdamas čia susitikti, pabūti, pabendrauti ir, žinoma, prisiminti habilituotą biologijos mokslų daktarę Eugeniją Šimkūnaitę, palikusią Lietuvai neįkainojamus savo veiklos ir kūrybos turtus.

Habil.dr.Eugenijos Šimkūnaitės suolelis pastatytas šalia Pavėsinės salos,(sodo plane pažymėta Nr.22).

Eugenijos Šimkūnaitės paramos ir labdaros fondo informacija

Šermukšnis