2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI

Kas išrovė E.Šimkūnaitės atminimui sodintas vyšnaites Lazdynuose?

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo nariai kartu su lazdyniečiais , spalio mėnesį, Lazdynuose, prie akmens, skirto daktarės Eugenijos Šimkūnaitės atminimo įamžinimui, pasodino 12 lietuviškų vyšnaičių.

Pasodino su meile ir pagarba, vildamiesi, kad sužydęs vyšnių sodas primins miestiečiams ir sostinės svečiams habil. dr. Eugeniją Šimkūnaitę, mylėjusią ir globojusią gamtą, kiekvieną jos medelį ar žolę, jos gyvenimą ir kūrybinį palikimą, suteiks atgaivą ir pavėsį kiekvienam, sustojusiam trumpai atokvėpio valandėlei.

Nuoširdžiai svajota, kad vyšnių sodas kiekvienais metais derės ir subrandins gražias Atminimo uogas…

Tačiau piktavalė ranka išrovė ir pasiglemžė dar net nespėjusias prigyti ir sužaliuoti vyšnaites, galėjusias džiuginti visų širdis ir sielas. Žaliasis Vilniaus miesto rūbas nepasipuošė vyšnių gojeliu.

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas kreipiasi į lazdyniečius, vilniečius, visus pilietiškus ir geros valios žmones, prašydamas netoleruoti mūsų visuomenėje vis dar pasitaikančių vandalizmo apraiškų, o pastebėjus niokojimo ar kitų negražių faktų, pranešti teisėsaugos organams.

Grąžinkime mieląjį Vilnių, neleiskime jo skriausti ir niokoti. Tik bendromis mūsų visų pastangomis galėsime išsaugoti Lietuvos gamtą ir sostinės savastį, taip pat ir habil. dr. Eugenijai Šimkūnaitei atminti pasodintą vyšnių sodą.

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas

Šermukšnis