2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Naujoji knyga iš Dr. E. Šimkūnaitės palikimo

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas daugelį metų įvairiais būdais propaguoja habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės palikimą, siekia, kad susidomėjimas vaistiniais augalais neblėstų, kad jie rastų deramą pritaikymo sritį.

Malonu pažymėti, kad Eugenijos Šimkūnaitės mokymas ir patirtis realizavosi, jos mokiniams sukūrus arbatų liniją „Dr. E. Šimkūnaitės natūralios žolelių arbatos“, kurios labai vertinamos.

Fondo iniciatyva yra išleistas beveik visas rankraštinis palikimas (8 knygos), kurių šiandien skaitytojas jau sunkiai besurastų. Būtent todėl ryžtamės bendradarbiauti su didele knygų leidybos patirtį turinčia leidykla „Obuolys“ ir tikimės, kad tai pasitarnaus plačiam skaitytojų ratui.

Šis leidinys, kuriame sudėta patys įdomiausi ir populiariausi Eugenijos Šimkūnaitės straipsniai, atrinkti iš gausaus 800 pavadinimų siekiančio rašytinio palikimo, atvers sveikatą dovanojantį gamtos turtų lobyną ir, tikimės, paskatins ne tik pažinti, naudoti, bet saugoti bei puoselėti.

Viliamės, kad jaunoji karta, dažnai tik iš tėvų ir senelių pasakojimų girdėjusi apie savitą Eugenijos Šimkūnaitės asmenybę, ras šiame leidinyje jai naudingų ir pritaikomų patarimų.

Neabejotina, kad ir visi šio leidinio skaitytojai atnaujins gal kiek jau primirštą bendravimo su Eugenija Šimkūnaite malonumą, vėl pajus šimkūnišką nuoširdumą ir tiesumą bei linkėjimą mokytis gyventi sveikai, santarvėje su gamta.

Habil. dr. Eugenija Šimkūnaitė gydymą vaistiniais augalais skyrė labai atsakingai, atsižvelgdama į individualią besikreipiančiojo sveikatos būklę bei jo organizmo ypatumus. Ji mėgo sakyti. kad „vaistažolės –tai ne ratai ir ne batai, gydyti jomis reikia išmanymo“.

Linkime visuomet prisiminti šį pamokymą ir taikyti leidinyje pateiktą informaciją išmintingai, pasitariant su kvalifikuotais specialistais.

Šermukšnis