2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Pristatytas „Eugenijos Šimkūnaitės receptų rinkinys“

Balandžio 11 dieną  Utenoje buvo pristatytas  Eugenijos Šimkūnaitės receptų rinkinys. Apie vaistinius augalus, jų paplitimą ir naudą susirinkusiems pasakojo žinomos botanikės Jonė Vaičiūnienė ir Živilė Lazdauskaitė.

B.Karnickienė supažindino su Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo nuveiktais darbais ir perspektyvomis, pristatė naują leidinį „Eugenijos Šimkūnaitės receptų rinkinys“. Gražiai dainavo ir deklamavo Tauragnų bendruomenės nariai: mažieji ir suaugę. Kvapni, garuojanti vaistažolių arbata viliojo visus ir skatino ragauti, kad kuo toliau nuvytume ūžaujančio pavasario virusus. Mūsų renginį gražiai globojo A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja  Biruta Vaškelienė, už ką jai nuoširdžiai dėkojame.

Po to visi skubėjo į Tauragnus, kur Gesės vyšnių sodelyje pasodino dar 10 Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo parūpintų vyšnaičių. Dabar sode jau augs ir jas lankančius džiugins daugiau kaip 100 vyšnaičių, atvežtų ir pasodintų garsiąją E.Šimkūnaitę prisimenančių žmonių. Po žiemos gražiai sužaliavusiosios jos teikia viltį įstabiai žydėsiančios. O kol jos sužydės, visi pasidžiaugė Tauragnų bendruomenės moterų papuoštu Velykų medžiu, stovinčiu miestelio viduryje ir kviečiančiu nepraeiti pro šalį ir nusifotografuoti. Mes taip ir padarėme. Vis tik ne kasdien rasi medį, kuriame kabo virš 500 Velykinių margučių.

Danguolės Grabauskienės nuotraukos

Šermukšnis