2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Rūtelė Žemaitytė: „Įvertinimas didina mano tikėjimą Lietuvos farmacija ir skatina padėti išsaugoti šviesios asmenybės atminimą“

Esu Rūtelė Žemaitytė, 5 kurso farmacijos studentė. 2009 metais, nors atrodo, kad vakar, trečiu numeriu įstojau į farmacijos studijas. Tai buvo mano vienintelis ir neabejotinas pasirinkimas. Nuo pat pirmų studijų metų aktyviai įsitraukiau ir į akademinę veiklą. Pirmame kurse domėjausi botanika, dalyvavau Studentų farmacininkų draugijos veikloje, rašiau įvairios tematikos straipsnius į studentišką laikraštį „Panacėja“.

Antraisiais studijų metais tęsiau pradėtą veiklą, pradėjau rašyti į LSMU ir LSMU Ligoninės Kauno Klinikų savaitraščio „Ave Vita“ priedą „MES“. Taip pat tapau pirmakursių kuratore, padėjau jiems įsilieti į akademinę bendruomenę. Vykau į Kroatijoje vykusį projektą, kuriame su dar trijų šalių farmacijos studentais sprendėme aktualiausias farmacijos problemas.

Trečiame ir ketvirtame kursuose tęsiau tą pačią veiklą, tapau Studentų farmacininkų draugijos Tarybos nare (savojo kurso koordinatore), vykau į Maltą ir Turkiją, kur su kitų šalių studentais farmacininkais aptarėme natūralios medicinos svarbą nutukimo gydyme ir kovoje su stresu. Taip pat pradėjau Pelkinės vingiorykštės (Filipendula ulmaria L.), Lietuvoje paplitusio, tačiau labai mažai tirto augalo, tyrimus. Tyrimų aktualumą ir naujumą pripažino ir kompetetinga Lietuvos valstybinė įstaiga – Lietuvos Mokslo Taryba. Laimėjau studentų mokslinės veiklos skatinimo konkursą ir puikiai įvykdžiau visas išsikeltas užduotis bei gavau dėmesio vertus rezultatus. Dalį jų pristačiau šiais metais vykusioje Tarptautinėje farmacijos mokslų konferencijoje, kurioje pademonstravau mokslinį plakatą, o tezė buvo išspausdinta renginio leidinyje.

Ir šiais metais neišsižadėjau nei vieno savo mylimo užsiėmimo. Įstojau ir į Studentų mokslinę draugiją tam, kad galėčiau dar aktyviau dalyvauti mokslinėje veikloje, pavyzdžiui, kasmet vykstančioje, jau tradicine tapusioje, Jaunųjų mokslininkų konferencijoje.

Dabar galiu džiaugtis man labai svarbiu pripažinimu – habil. Dr. Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo vardine stipendija. Toks įvertinimas didina mano tikėjimą Lietuvos farmacija ir skatina padėti išsaugoti šviesios asmenybės atminimą.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

 

Rūtelė Žemaitytė

Šermukšnis