2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas didžiuojasi savo prasminga veikla, steigiant vardinę habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės stipendiją studentams. Ši stipendija buvo įteikta jau keturis kartus: LSMU Farmacijos fakulteto studentėms Astai Tiškutei ( 1999 ), LSMU Farmacijos fakulteto studentei Rūtelei Žemaitytei (2014), Utenos kolegijos Medicinos fakulteto  studentei Ievai Šakinytei (2021), Utenos kolegijos Verslo ir Technologijų fakulteto studentei Ugnei Šinkūnaitei (2022).

Ši graži tradicija paskutiniaisiais metais įgyvendinta bendradarbiaujant su Utenos Rotary klubu. Fondo bei Eugenijos Šimkūnaitės vardo stipendininkų bendradarbiavimas bei veikla skatina jaunus žmones pažinti bei įsigilinti į garsios mokslininkės E. Šimkūnaitės darbus, idėjas, jas tęsti ir plėtoti, skleisti žinią apie fitoterapiją, tradicinę mediciną bei vaistinių augalų naudą.

2021 m. stipendininkė Ieva Šakinytė atliko tyrimą bei parašė savo studijų baigiamąjį darbą „Endometrioze sergančių pacienčių savirūpos vertinimas“, kur apžvelgiamas vaistažolių panaudojimas endometriozės sukeltų simptomų gydyme. Šio darbo pagrindu bus publikuotas straipsnis žurnale „Slauga. Mokslas ir praktika.“

2022 m. stipendininkė Ugnė Šinkūnaitė pradžiugino gausybe veiklų, garsinant žymios tauragniškės dr.  E. Šimkūnaitės vardą: dalyvavo radijo laidoje, davė interviu „Lietuvo Rytas“ bei „Kur stoti?“ laikraščiams, dalyvavo mokslinėje-praktinėje konferencijoje,  rengė savo veiklos pristatymus, sukūrė turistinį maršrutą „Eugenijos Šimkūnaitės takais“, atliko tyrimą „Dr. E. Šimkūnaitės žinomumas tarp jaunimo“, rengė viktoriną-protmūšį Utenos raj. gimnazijų moksleiviams ir kt. Ugnės Šinkūnaitės atlikti darbai skelbiami Utenos kolegijos tinklapyje. Ugnė ne tik labai organizuota ir veikli – ji šįmet gavo aukštojo mokslo diplomą, jos žiniomis džiaugiasi dėstytojai. Diplomo įteikimo šventės akimirka – nuotraukoje, o plačiau: 

Utenos kolegija | Įteikti aukštojo mokslo diplomai (utenos-kolegija.lt)

Viliamės, kad stipendininkių darbai padės daugybei žmonių atrasti ir iš naujo pažinti  mūsų Tautos žiniuonę Eugeniją Šimkūnaitę kaip žmogų, mokslininkę, mokytoją, tyrinėtoją. Tikimės, ši prasminga veikla ir graži tradicija tęsis ir ateinančiais metais, o veiklos rezultatai bus naudingi visuomenei.

Dovilė Marcinkė, Fondo prezidento pirmoji pavaduotoja

Šermukšnis