2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Kiekvienais metais, spalio 24–31 dieną vyksta UNESCO inicijuota „Pasaulinė Medijų ir informacinio raštingumo savaitė“. Šiais metais savaitė minima jau dvyliktą kartą visame pasaulyje, o Lietuvos viešosiose bibliotekose „Medijų ir informacinio raštingumo savaitė“  organizuojama antrą kartą. 2023-iais iškeltos kelios aktualios temos: finansinis, istorinis, sveikatos raštingumai, taip pat kalbėta apie kompiuterinius žaidimus bei dirbtinį intelektą.

„Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo“ pirmininkė Birutė Karnickienė skaitė pranešimą „Ką mala informacijos žinių malūnas: grūdus ar pelus?“ Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Pranešimo metu atkreiptas dėmesys į sveikatai patikimos informacijos svarbą interneto platybėse. Pristatyti kriterijai, kuriais remiantis galima spręsti ar internete rasta informacija yra patikima. Pademonstruoti patikimi šaltiniai apie vaistus, kalbėta kuo skiriasi vaistai nuo papildų. Aišku, neapsieita be garsiosios vaistinių augalų tyrėjos, mokslininkės, Žolių karalienės, habil. Dr. Eugenijos Šimkūnaitės išminties ir palikimo pristatymo. Teorinę medžiagą papildė viktorina, kurioje susirinkę klausytojai laimėjo knygų, E. Šimkūnaitės puodelį su vyšnių sodo atvaizdu.

Fondo pirmininkė Birutė Karnickienė dėkinga bibliotekos pavaduotojai Jolantai Lementauskienei, vyr. bibliotekininkei ryšiams su visuomene Inesai Dumbravienei ir Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjai Saulei Pelekienei už pagalbą organizuojant renginį bei šiltą priėmimą.

Ingrida Bučionytė

Šermukšnis