2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

2023 m. spalio 18 dieną pristatytas iniciatyvos „Utenos herojai“ naujausias kūrinys – habil. dr. Eugenijos Šimkūnaitės didelio formato piešinys nutapytas ant Utenos kolegijos Medicinos fakulteto sienos.

Lietuvoje bene žinomiausios gatvės meno kūrybinės studijos „Gyva grafika“ menininkai Žygimantas Amelynas ir Tadas Šimkus kelias naktis piešė tarp žolynų susimąsčiusios žymiosios Tautos žiniuonės Eugenijos Šimkūnaitės portretą. Šį darbą vainikavo kūrinio pristatymo popietė, kurioje dalyvavo vienas iš idėjos autorių, atviros kūrybinės erdvės-galerijos „Pokšt“ įkūrėjas ir vadovas uteniškis Tomas Karklinis, Utenos kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas. Susirinkusieji turėjo progą paragauti muziejininkės Daivos Kviklytės kvapnios arbatos. Eugenijos  Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo vadovas Darius Šinkūnas įteikė Padėkos raštus dėkodamas šios iniciatyvos sumanytojams ir kviesdamas plačiau garsinti savo krašto šviesuolius.

Tęstine iniciatyva „Utenos herojai“ norima aktualizuoti vis kitą Utenos miesto ir apylinkių herojų  – žymią asmenybę. Pirmasis kūrinys dienos šviesą išvydo 2021 metais, jis skirtas istorikui, pedagogui Adolfui Šapokai. Eugenijos Šimkūnaitės portretas yra antrasis įgyvendintas darbas. Iniciatyvos „Utenos herojai“ dėka per profesionalias edukacijas uteniškiai supažindinami su įkvepiančiu žinomu žmonių gyvenimu ir kultūriniu palikimu, o per šiuolaikines raiškos priemones – gatvės meną, ant pastatų sienų nutapomi didelio formato ilgaamžiai kūriniai. Tokia meno forma viešosiose erdvėse ne tik džiugina akį, bet ir atkreipia praeivių dėmesį, keičia miesto veidą, kuria jo identitetą bei prisideda prie platesnio ne tik Utenos kraštui, bet ir pačiai Lietuvai nusipelniusių žmonių žinomumo.

Informaciją parengė Ingrida Bučionytė
Šaltiniai: udiena.lt

Šermukšnis