2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Prieš pat Jonines birželio 22 d. Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas kartu su Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija jau antrą kartą vilniečius ir miesto svečius pakvietė į Vilniaus pilių kupolo edukaciją pavadinimu „Kalbantys žolynai: ir maistui, ir vaistui“, kurioje Fondo Prezidento pavaduotoja vaistininkė Dovilė Marcinkė pristatė Daktarės Eugenijos Šimkūnaitės asmenybę, idėjas ir darbus, besitęsiančius jau 28 metus jos vardo Fonde neatlygintinai dirbančių žmonių. 

Visas kupolas kvepėjo Lietuvos pievose surinktomis vaistažolėmis. Renginio dalyviai ne tik spėjo augalų pavadinimus, bet ir dalinosi savo žiniomis apie tuos, kuriuos jau vartoja ir žino. Ragavo alyvų žiedų sirupo, sužinojo kaip jį pasigaminti. Taip pat gurkšnojo Pelkinės vingiorykštės hidrolatą bei originalią Eugenijos Šimkūnaitės trijų devynerių žolelių trauktinę namų vaistinėlei.

Šįmet žaliuojančiais ir kalbančiais žolynais susidomėjo ir „Labas rytas, Lietuva!“ žurnalistai, kviečiame pažiūrėti reportažą https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000347062/sekmadieni-vilniaus-piliu-kupole-kvies-susipazinti-su-ivairiais-zolynais?time_start=633

Šermukšnis