2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
2020-ieji – EUGENIJOS ŠIMKŪNAITĖS METAI
Paveiksliukas

Artėjančias Jonines šįmet pasitikome labai įdomiai – Vilniaus pilių direkcijos kvietimu birželio 18 d. dalyvavome  edukacijoje   pristatydami turtingą dr. Eugenijos Šimkūnaitės, dažnai dar vadinamos tautos žiniuone, palikimą. Pristatymo vieta labai originali – kupolas Sereikiškių parke. Toks išskirtinumas tikrai labai patiktų ir pačiai Šimkūnaitei.

Edukacijos pradžioje susirinkusiems smalsuoliams pademonstravome rež. Henriko Šablevičiaus 11 minučių trukmės filmą „Žiniuonė“, kurį, beje, galima nemokamai pažiūrėti „Kino fondo“ tinklalapyje. Tuomet trumpai papasakojome apie E. Šimkūnaitės asmenybę, charakterio bruožus, darbinę veiklą, pasidalinome atmintyje iškilusiais prisiminimais. Atsiliepdami į vykstančias Europos archeologijos dienas, priminėme, kad Eugenija Šimkūnaitė turi nuopelnų ir archeologijai: mūsų legendinė archeologė dr. Rimutė Rimantienė labai  dažnai jos prašydavo identifikuoti iškasenose augalus ar jų dalis.   Susirinkusieji turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo tokie  mėginiai. Vaistininkė Dovilė priskynė puokštę vaistinių žolynų, rodė juos, aiškino nuo kokių negalavimų skirti, ragino patiems auginti savo sode. Ingrida labai įdomiai pristatė valgomuosius augalus – tas pačias žoleles, kurios gali ne tik gydyti, bet ir atsidurti pietų lėkštėje. Šios žinios gali būti ypač vertingos krizių metu prireikus išgyventi nepalankiose sąlygose.  Ingrida visus pavaišino pačios pagamintu gaiviu ir kartu vitaminų kupinu gėrimu iš darbščiųjų bitelių surinktų žiedadulkių ir medaus. O kad kalbos neprailgtų, pabaigoje bandėme įminti iš E. Šimkūnaitės knygos „Girios medeliai, žali žaliuonėliai“ kelias mįsles. Visiems buvo smalsu sužinoti, koks gi medis atitinka jų gimimo mėnesį (pagal Eugenijos Šimkūnaitės  medžių horoskopą). Aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti prizais – dr. Eugenijos Šimkūnaitės linijos arbatomis.

Esame nuoširdžiai dėkingi p. Nerilei Urbonaitei už pagalbą rengiant šią edukaciją ir nuolatinę globą.

Susitikimas kaip reta buvo šiltas ir draugiškas. Vasara dar tik prasidėjo, tad tikrai pasimatysime kituose renginiuose, šventėse ar pasibuvimuose.

Tekstas Birutės Karnickienės ir Ingridos Tomaševskienės

Nuotraukos Kristinos Karnickaitės, Rimvydo Marcinkaus ir Lensės Jankeliūnienės (spragtelėkite ant nuotraukos, kad pamatytumėte visas)

Šermukšnis